YouTube

YouTube’da İzlenme ve Abone Kazanmak, Taktikler

youtube
Yazan teknoexe

Son yıllarda YouTube sitesine olan ilgi dev gibi büyümeye durmadan devam ediyor. Çoğu kişinin bu sitede kanal açmasının amacı kolay yoldan para kazanmak oluyor fakat baştan söyleyelim 100 izlenme ile 10 kuruş alırsanız şükredin. YouTube’dan iyi paralar kazanmak için iyi izlenmelere sahip olmalısınız.

1 – Videolarınız Kısa Olmasın !

Çoğu kişi YouTube’da videolarını 10 dakikadan uzun tutmaya çalışır. Bunun nedeni Google’ın daha fazla para vermesi ile doğrudan alakalı değildir. Zira Google verilecek miktarı, reklamların tıklanma sayısı ile belirliyor. Ama 10 dakikayı geçerseniz YouTube algoritması ile videonuz önerilenlerde gösterilecek ve daha fazla izlenme ve dolayısıyla daha fazla kazanç sağlayacaksınız.

Bunu nereden mi biliyorum : Sıfır aboneli bir YouTube kanalına bir WebSite için videolar yüklüyordum. İzlenme sayıları 100’ü geçmiyordu. Bir gün 12 dakika civarında bir video yükledim ve o video 15.000 izlendi. Bu yazımızda o tür çok izlenen videoları nasıl yaparsınız anlatacağım.

2 – Popüler Anahtar Kelimeler

YouTube üzerindeki popüler kelimeleri araştırın ve videolarınızın başlığında,anahtar kelimelerinde, açıklamasında o kelimeye yer verin. Popüler kelimeleri araştırmak için VidIQ eklentisini kullanarak videolar ve eklenti üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Örneğin : Steam iyi bir anahtar kelime olabilir çünkü “Steam Bedava Oyun Almak hakkında çok fazla aranma yapılıyor. Bunu YouTuberların yaptığını da görebilirsiniz konuyla alakasız şeyleri açıklamada çok fark edilmeyecek şekilde yerleştirip izlenme kazanırlar.

3 – Açıklama Yazısı

Açıklama yazısını tutabildiğiniz kadar zengin tutun. 2.bölümde söylediğimiz gibi açıklama kısmındaki anahtar kelimeler videonuzu üst sıralara çıkarabilir. Ayrıca tüm yazıları yığmak yeirnde yazım hatalarına ve boşluklara dikkat edin. anahtar kelimelerde hal eklerini “de, den” gibi kullanmayın. kullanmanız gerekirse anahtar kelimeden ayrı yazın. (Steam’den değil de Steam ‘den gibi).

4 – Alt Yazılar ve Çeviri

Video başlığını, açıklamasını çevirebildiğiniz kadar dile çevirin. Yabancı diliniz iyi değilse translate kullanın ama çevirin. Bu yöntem global olarak daha çok izlenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca ekleye biliyorsanız kendi dilinizde alt yazı ekleyin. Tabi bu alt yazıyı da diğer dillere çevirerek eklerseniz global anlamda ciddi izlemeler kazanabilirsiniz. Kısaca videoyu yapmaktan daha çok videoyu paylaşmaya zaman harcamanız gerekebilir. Ama cidden global anlamda iyi izlenmeler ve iyi paralar kazanmak istiyorsanız bunlar gerekli olacaktır.

5 – Son Sözüm

Bu işi gerçekten yapmak istiyorsanız ve boş zamanınız var ise yapın. YouTube gibi bir platform üzerinden para kazanmak için okulunu bırakanlar gibi salak olmayın. Yarın Google’ın batmayacağının garantisini kim verebilir ? Hayatınızla kumar oynamayın. Eğitim her şeyden önemlidir.

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı