YouTube

YouTube Üzerinde Büyümek İçin Taktikler ve İzlenme Yolları

Yazan teknoexe

Bu yazımızda nasıl daha kaliteli ve daha büyük bir kitleye hitap eden YouTube kanalı sahibi olmanız için taktikler ve yapmanız gereken çalışmaları derledik.

İşte o Taktikler : 

1) Amacınız Para Kazanmak Olmasın

YouTube üzerindeki clickbaitler kullanıcıyı bıktırmış bulunmakta.  Clickbait yaparak para kazanmaya çalışırsanız alay konusu olursunuz ve kanalınızın kalitesi ve yaş ortalaması düşer.

2) Kaliteli İçerik Oluşturun

Ekipmanlarınız tam olsun. Gidip de tost makinesi ile videolar çekmeyin. Videolarınızın kalitesi düşük olursa YouTube videolarınızı önerilenler de daha az bulundurur ve izleyici kitleniz yok derecede olur.

Bu işten ekmek yemek istiyorsanız ekipmanlar için parayı gözden çıkarmalısınız.

3) Videolarınıza Tagler Ekleyin

YouTube üzerinde videolarınızın arama yapıldığında yukarılarda çıkmasını istiyorsanız, Popüler tagleri araştırarak videonuza eklemelisiniz. Bunu bir nevi SEO çalışması olarak adlandırabiliriz.

4) SEO

Videonuzu yayınlamadan önce hedef dil ve bölgeyi seçerseniz video Türk kitlesine ulaşacaktır.

Ayrıca videonuzu 10 DK dan fazla tutun. Bunun sebebi para kazanmak değildir. 10 DK dan fazla videolar algoritma dolayısıyla daha çok izlenme alır. Yani videonuz daha çok kişiye ulaşır .Mümkünse 10 ila 15 DK arasında kalmaya çalışın.

5) Popüler İçerikleri Üretin

Popüler içerikleri üretin fakat popüler içerik üretenlerin videosunu izleyerek değil, kendiniz üretin. Bu şekilde daha kaliteli ve daha büyük bir kanal olabilirsiniz.

Mesela 2017 yılında popüler olan konular : Teknoloji, İlginç Bilgiler İçerikleri ; gibi.

6) Sosyal Ağları Kullanın

Kanalınıza daha çok kullanıcı çekmek istiyorsanız, kanalınızla alakalı soysal hesaplar açın ve yeni video attığınızda paylaşım yapın.

7) Kullanıcılara Yorum Yaptırın ve Düzenli Video Atın

Bu işte kararlı iseniz düzenli video atmak zorundasınız aksi halde kullanıcı kitleniz düşecektir.

Neden yorum yaptırmak lazım : Yorum yapılır ise video daha çok önerilenlere çıkar ve hatta trendlere kadar yükselebilir.

8) Açıklamayı Uzun Tutun

Açıklamadaki kelimeler, arama yapıldığında videonun öne çıkmasını sağlar. Yani size açıklamaya oyun kelimesini kullandığınızda, oyun kelimesi arandığında video listeye girer ve izlenme kazanırsınız.

9) Videoları Paylaşın, Paylaştırın

Videolarınızı paylaşmanız, kanal durumuna olumlu etki yaratacaktır. YoTUbe videoların paylaşılma alanlarına bakarak önerilenlere çıkarır.

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı