İnternet

Web Sitesi Nasıl Açılır ? Nasıl Para Kazanılır ?

website
Yazan teknoexe

Bu yazımızda hiç bir  deneyiminiz olmasa bile web sitesi açmanızı sağlayacak bilgiler verdik. Ayrıca bu işten nasıl ne kadar para kazanacağınızı da anlattık.

1 – Hosting

Hosting seçiminiz önemlidir. Site hızı, Saldırı Koruması, Trafik Sınırı, CPU kısıtlaması,WHOIS koruması gibi etkenlere dikkat edilmesi gerekir.  Ayrıca başlangıç için çok pahalı bir şey yerine yıllık 50 – 100 TL’lik paketleri öneriyoruz.

2 – Domain

Domain’i yıllık olarak 2 – 3 TL’ye satan firmalar var. Onları kullanabilirsiniz.

Domain seçimine gelecek olursak : Mümkün olduğunca kısa, anlamı siteyle alakalı olan, akılda kalıcılık açısından .com öneririz.

3 – Sistem

Hosting ve domaini satın aldıktan sonra sitenizde hiç bir dosya, sistem olmayacaktır. Sistemi hosting şirketinize bağlı olarak tek tık ile kurabilirsiniz yok eğer öyle bir özelliğiniz yok ise altta önerdiğimiz sistemlerin dosyalarını kendi web sitelerinden indirip FTP bağlantısı ile sitenize atacaksınız. Daha sonra MySQL tablosu açıp kurulumda size istenen yerleri dolduracaksınız. Detaylı bilgiye ufak araştırmalar sonucu ulaşabilirsiniz.

Forum sitesi kuracaksanız : MyBB

Blog, Haber, Kişisel Sitesi Açacaksanız : WordPress

4 – İstikrar ve Düzen

Tüm kurulumlar tamamlandığında, Siteniz için düzenli ve SEO dostu bir tema edinmeli Düzenli olarak paylaşım yapmalısınız. Eğer wordpress site kurduysanız : Şu yazımız çok işinize yarayacaktır.

SEO Nedir : Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır.

Web sitenizi Google,Yandex,Yahoo gibi arama motorlarına kaydettirin. SEO hakkında bilginiz yok ve üşeniyor iseniz ticaret forumlarında 5 ile 100 TL arasına SEO çalışmaıs yaptırabilirsiniz.

5 – Kazanç

Siteniz üzerinden kazanç sağlamak istiyor iseniz Google Adsense ‘e başvurmalısınız. Tabi ki her siteyi kabul etmiyorlar. Bellik kriterler var. Sitenizin bir gizlilik politikası ve iletişim bölümü olmalı. Tabi ki sitenizin belli bir kullanıcı sayısı da olmalıdır. Başvurmadan önce en az 30 paylaşım yapılması önerilir yoksa başvurunuz kabul edilmez. Tabi ki sonra tekrar başvurabilirsiniz.

6 – Diğer Yardımcılar

Web sitenizi takip etmenize yardımcı olacak bir kaç yere kaydolmanız, takip edebilme açısından iyi olacaktır. Örneğin Google Analytics ile sitenize gelen hiti (Sitenize giren kullanıcı sayısı) takip edebilirsiniz.

Alexa Değeri Nedir : Web ölçümleme sistemidir. Kısaca sitenizin kullanıcı popülerliğine göre sırasıdır. Mesela Google’ın Alexa değeri 1’dir.

Alexa Toolbar (Chrome) ile ise sitenizin Alexa sıralamasını takip edebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı