Yazılım

Uygulama ve Oyun Programlama – Nereden Başlanmalı ?

Keyboard
Yazan teknoexe

Uygulama Programlama ; Artık dünya akıllı telefonlar etrafında dönüyor. Dolayısıyla mobil programlama çok büyük bir artı olmuş durumda. Ayrıca programlamaya giriş yaptığınız zaman, zaman içerisinde İngilizce seviyeniz de bir hayli artıyor. Bu işe başlamak için giriş seviyesi İngilizce bilmek yeterli olacaktır. Zaten dediğim gibi gerçekten işe yarar bir şeyler yapmaya başladığınızda orta seviye İngilizce biliyor olacaksınız.

1 – Alanınızı Belirleyin

Öncelikli olarak hangi işletim sistemleri için uygulama yazacağınıza karar vermelisiniz. Oyun yazmak istiyorsanız tamamen farklı bir derleyici lazım olacaktır. Sırasıyla önerilerim şunlardır; IONIC (Tüm Platformları Kapsar), Android Studio (Android), Swift (IOS)

2 – Nasıl En İyi Öğrenirsiniz ?

Bir çok kişi ilk bu işlere başladığında, öğreneceği dilin kitabını alıp almamak konusunda ikileme düşer. Bu ikilemden kurtulmanın tek yolu kendinizi keşfetmenizden geçiyor. Yani nasıl daha iyi öğrenebileceğiniz konusunda kendinizi keşfetmelisiniz. Okuyarak mı, izleyerek mi yoksa deneyimleyerek mi daha iyi öğrenebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Yani her kişiye aynı tavsiyeyi veremeyiz çünkü herkes farklıdır.

3 – Ne Biliyorsunuz ?

Bu soruyu aslında en başta sormanız gerek. Yürümeden koşmaya başlamak, gelecekteki engelleri aşmaya çalışırken size en büyük engel olabilir. Bu yüzden bu alan ile ne kadar ilgilendiğinizi ve ne kadar yapmak istediğinizi gözden geçirerek bu işe girmelisiniz.

4 – PES !

Gerçekten kimi zaman zor bir iştir yazılım. Bu nedenle bir çok kez sıkılıp belki haftalarca o kodların yüzüne bakmayacaksınız. Ama pes etmeyin. Her zaman geri dönün ve sakin kafayla tekrar, tekrar ve tekrar deneyin. Unutmayın ki bu işin sonunda hem geliriniz artacak hem de belki iş bulmanız kolaylaşacak.

5 – Uzun Lafın Kısası

Uzun lafın kısası, uygulama geliştirmeye ilk adımlarınızı alanınıza ve yapacağınız işe göre belirleyeceksiniz. Pes etmeden çalışıp  sonunda hem İngilizce seviyenizi geliştirecek hem gelirinizi arttıracak hem de iş bulma potansiyelinizi arttıracaksınız. Unutmayın ki yaptığınız ilk işler yayınlandıktan sonra pek ilgi göremeyebilir. Fakat böyle böyle üst seviyelere geleceksiniz

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı