Android Yazılım

Play Developer – Ücretlendirme ve Uygulama Yükleme 2018

Yazan teknoexe

Ücretlendirme

Geliştiriciler Play Store üzerinde uygulama yayınlamak için belli bir ücret ödeyerek Play Developer hasabı satın almalıdır. Aslında pek pahalı bir ücret değil fakat malum dolar 4 TL civarlarında dolaşıyor. Alttaki resimde görüldüğü gibi 2018 itibari ile Play Developer hesabı 25 $. Ayrıca belirtmek isterim bu ücret yıllık ödenmiyor. Bir kez ödediğinizde ömür boyu kullanabiliyorsunuz.  

Nasıl Uygulama Yüklenir

Uygulama yüklemek için belli boyutlarda tanıtım resimlerine ihtiyacınız olacak. Size önerim tüm tanıtım resimlerini elinizden gelen en iyi şekilde ve özenle yapın. Ve zorunlu olmayan resimleri bile ayarlayın. Çünkü bu şekilde daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

1- Uygulama Oluştur

2- Sürüm Oluşturun

3- APK Dosyanızı Yükleyin

4- Diğer İşler

En başta bahsettiğim gibi APK yüklemenin dışında tanıtım resimleri eklemeniz de gerekiyor. Menü de ünlem işareti gördüğünüz sekmelere girip eksikleri tamamlayın. Yayınlamaya hazır olacaktır. Daha sonra güncelleme yapmak istediğinizde yine Sürüm Yönetiminden güncelleme gönderebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı