Teknoloji

Classipress AMP Kurulumu

Yazan teknoexe

Dünyaca ünlü pek çok sitenin tercih ettiği WordPress, özellikle kolay kullanım imkanı neticesinde milyonları kendisine çekmeyi başarmıştır. Tabi bu duruma etki eden faktörlerin çoklu olduğu da bir gerçektir. Nitekim internet sitesi kurarken WordPress’i tercih etme sebepleri arasında yer alan eklenti desteği, çoğu işlemin zahmetsizce tamamlanması sağlar. Bu durum içerisinde Classipress AMP kurulumu gibi faktörleri de dahil etmek mümkündür. Uygun bir AMP eklentisini WordPress’in sunduğu özellik sayesinde kolayca kurabilirsiniz.

Classipress AMP kurulumu için eklentiler

Öncelikle tek bir eklenti ile sınırlı kalmadığınızı bilmenizde fayda var. Artan ihtiyaçlar ve kullanım oranı ile AMP eklentileri de çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Bu durumsa internet sitesine sahip olan ve AMP kurulumu yapmak isteyen kullanıcılara yarar sağlar. Zira seçilebilecek birden fazla eklenti neticesinde ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun bir seçeneği bulmak kolaylaşır. Eğer WordPress panele sahipseniz kullanabileceğiniz popüler AMP eklentilerinden birkaçı şöyledir:

  • AMP for WordPress
  • Better AMP
  • WP AMP
  • AMP Supremacy

Yukarıda bahsi geçen eklentiler neticesinde mobil kitlenizi yaratabilir, içerik kalitenize de bağlı olacak bir biçimde daha fazla görüntüleme alma imkanına erişebilirsiniz. Üstelik mobil görünüme önem veren Google, mobil cihazlar üzerinden rahatça görüntülenen sitelere olumlu gözle bakar. Bu durum ise Google arama sonuçlarında daha yüksek sıralama elde etme şansı sunar.

WordPress AMP kurulumu nasıl yapılır?

İşlemlerin tümü bir hayli basittir. Eğer kullanacağınız eklentiye karar verdiyseniz WordPress yönetim panelinde bulunan eklentiler sayfasına gitmeniz ve buradan eklentiyi aratıp bulmanız gerekir. Ardından kur butonuna tıklayarak işlemlerin otomatik bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. WordPress AMP kurulumu içerisinde sizden belli başlı bilgiler girmeniz istenebilir. Sitenizin mobil cihazlardan efektif bir şekilde görüntülenmesini sağlayan bu bilgiler önem teşkil eder. Bu doğrultuda istenen bilgileri hatasız ve eksik olmayacak bir biçimde girdiğinizden emin olmanız gerekir.

Bazı kullanıcılar WordPress AMP kurulumu tamamlandıktan sonra Google Search Console üzerinden eksiklik görebilmektedir. Bu durum, eklentinin yeni kurulmasından kaynaklanır. AMP işlemleri tamamlandıktan sonra belirli bir süre bekleyip ardından kontrol etmeniz, daha sağlıklı sonuçla karşılaşmanızı sağlar.

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı