Android Haberler

Android Oreo ile Gelen Yeni Özellikler

android-8-release
Yazan teknoexe

Google Android Nougat’dan sonra Android Oreo’yu duyurdu. Daha güvenli olduğu ve daha az pil harcadığı söylenmekte. Ayrıca bildirimler, ekran içinde ekran ve otomatik doldurma gibi gelen yeni özelliklerle ilk defa iyi ve kullanıcıyı heyecanlandıran bir sürüm çıkardığını söylesek yalan olmaz.

Android Oreo’nun tanıtım animasyonu:

Android Oreo’nun başlıca özellikleri ve iyileştirmeleri şunlar :

Daha güvenli ve daha uzun kullanım.

Google Play Protect ile günde 50 bilyon uygulama taranıyor ve artık Play Sotre daha güvenli. Ayrıca Oreo bataryayı daha az kullanıyor ve daha uzun bir deneyim sunuyor.

animation-play-protect

Ekran içinde Ekran

Google Oreo ile gelen bir diğer yeni özellik ise “Ekran içinde Ekran”. Kısaca başka uygulamalarda gezinirken başka biriyle görüntülü sohbet edebiliyorsunuz. Tabi bu bununla kısıtla kalmayacaktır geliştiriciler de bu özelliği kullanacak, uygulamalarını geliştirecektir.

Yeni Bildirim Sistemi

Gelen bir diğer özellik ise uygulamaların iconlarında beliren işaretler ve açılan popuplar ile bildirim olup olmadığını gösterebiliyor. Bu özelliğin Samsung cihazlarında zaten olduğunu düşünebilirsiniz ama Android Oreo bunu daha gelişmiş şekilde yapıyor.

Otomatik Doldurma

Google Chrome üzerinde sık kullandığımız otomatik doldurma Android Oreo ile tüm uygulamalar üzerinde kullanbilir hale geliyor. Sürekli şifre ve kullanıcı adı yazmaktan sıkılanlar için harika bir özellik.

Daha Fazla Emoji

Andorid Oreo ile telefonlara 60’a yakın yeni emoji ekleniyor.

Bunların dışında yazılımsal iyileştirmeler tabi ki mevcut. Uygulamaların daha hızlı bir şekilde açıldığı ve kablosuz üzerinde geliştirmeler olduğu belirtiliyor.

 

Yazar Hakkında

teknoexe

Yorum Bırak

Ankara Nakliyat - Gülüş Estetiği - Bağcılar Evden Eve Nakliyat - Kırşehir Evden Eve Nakliyat - Yalova Evden Eve Nakliyat- Ankara boyacı